Vuurtorenweg 184
1795 LN De Cocksdorp
info@vuurtorentexel.nl
Voor vragen: bel de receptie van Ecomare: 0222 317 741
Voor klachten: schriftelijk ter plaatse bij de receptie, o.v.v. contactgegevens of via info@vuurtorentexel.nl. De klacht zal worden onderzocht en binnen 14 dagen worden beantwoord.
Bezoek ook onze andere musea.
Let op: de vuurtoren is helaas momenteel gesloten.
Voor 5 euro koopt u een online ticket waarmee u de vuurtoren kunt bezoeken. Kinderen t/m 4 jaar mogen gratis mee.
De vuurtoren is op het moment gesloten.
4 maart 2019
Een bijzonder project in de Texelse vuurtoren! Fotograaf Louisiana van Onna toont er haar eindexamenopdracht voor de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag. De fotografe verdiepte zich in navigatie, waarbij ze de noordse stern als uitgangspunt nam. Deze langeafstandstrekker vindt zijn weg zonder tomtom of kompas. De installatie van Louisiana zet aan tot verwondering hierover.
Louisiana van Onna (1995) wil ons confronteren met de rol van navigatie. Hiervoor dook ze in het collectiedepot van het Natuurhistorisch Museum in Rotterdam en Ecomare, werkte ze samen met Hans Zweekhorst van de Vogelwacht te Delft en verrichtte ze onderzoek in haar eigen studio.
Door de installatie bovenin de vuurtoren te plaatsen, laat de fotografe de bezoeker de natuur ervaren vanuit het perspectief van een vogel. Bovendien stimuleert ze ons op speelse wijze meer te vertrouwen op ons innerlijk kompas. De tentoonstelling is op 2 maart geopend. De foto’s zijn de hele zomer te zien vanaf de omloop op de zesde verdieping.